...domy s pevným základom, teplým kabátom a dobrým klobúkom... ...ekonoDOM...

Rozhodnutia pri riešení otázky bývania

Bývanie v byte či v dome

Ak zvažujete, čo s vaším bývaním, rozhodujete sa medzi dvoma možnosťami bývať v byte, alebo v rodinnom dome. V prípade rozhodnutia pre byt, ho stačí kúpiť a bývať, prípadne si ho pred sťahovaním zrekonšturuovať. Ak sa rozhodnete pre život v rodinnom dome, volíte medzi - kúpou hotového rodinného domu s prípadnou rekonštrukciou, alebo stavbou nového domu na kľúč.

Hotový dom na mieru a bez starostí to je sen, ktorý sa splní ak si dáte realizovať dom na kľúč stavebnou firmou. Rodinný dom Vám vedia v dnešnej dobe postaviť stavebné firmy na objednávku za niekoľko mesiacov. Stavby na kľúč sú hotové diela, kde sa nemusíte zaoberať spĺňaním noriem a znalosťou najnovších technologických trendov, čo vás neminie, ak si dom začnete stavať svojpomocne.

Stavať dom chce nemalú dávku odhodlania a znalosť problematiky. Ak nemáte pravidelnú skúsenosť v stavebníctve, stavba rodinného domu sa vám môže skomplikovať. Výstavba domu si vyžaduje určitú logickú postupnosť činností a rozhodnutí, ktoré budete absolvovať. S rekonštrukciou je to v podstate veľmi podobné, záleží na rozsahu opráv a sanačných opatrení.

Ak sa pozrieme na ekonomickú stránku bývania, bývanie v dome Vás nemusí stáť viac peňazí ako bývanie v byte. Všetko závisí od energetických požiadaviek stavby. V dome vieme efektívnejšie nakladať s energiami, sami sa pri výstavbe rozhodneme, ako si vyrobíme teplú vodu, aký systém kúrenia zvolíme, či zateplíme. Ak sa rozhodneme pre domy ktoré šetria energiou, rozhodneme sa pre úsporné domy, konkrétne pre dom nízkoenergetický alebo pasívny dom. Ak ste si kúpili alebo vlastníte starší dom, môžete si ho stále prispôsobiť a urobiť z neho zateplením energeticky úsporné bývanie. 

 

Postupnosť činností pri výstavbe RD

Výber lokality a kúpa pozemku je základným krokom pri výstavbe. Ak už svoj pozemok máte, je dôležité rozhodnúť sa či budete stavať z tehál, tvárnic alebo postavíte drevodom. Ďalším krokom bude výber energetickej náročnosti stavby: klasický, nízkoenergetický, pasívny či dokonca nulový. Pri tomto rozhodnutí myslite na budúcnosť, na ekonomickú prevádzku počas užívania. Ak ste absolvovali tieto rozhodnutia, jasne ste určili podstatu a smerovanie celého projektu.

Ďalej si treba vybrať medzi voľbou katalógového projektu a individuálnym projektom kde Vaše predstavy spracuje projektant na mieru. Zhodnotenie možností financovania výstavby je krokom, ktorý Vám povie, ako výstavbu Vášho rodinného domu prefinancovať. Voľba spôsobu výstavby je na Vás a vašich zručnostiach: môže to byť dom na kľúč, či výstavba zadávaním častí stavby, alebo pre šikovnejších a odvážnejších, svojpomocne.

Vypracovanie predbežnej cenovej ponuky a výber realizátora stavby sú ďalším míľnikom výstavbe Vášho rodinného domu. Po ňom nasleduje územné a stavebné konanie, a konečne samotná výstavba domu. Po úspešnom zrealizovaní výstavbu zakončíte kolaudačným konaním so zástupcami stavebného úradu.

 

Kde hľadať služby ako poradenstvo, inžiniering, výstavba

Kvalitné služby v odbore stavebníctva, výstavby domov, rekonštrukcií, Vám ponúknu stavebné firmy s uvedenou špecializáciou. V prípade že nemáte času nazvyš, oplatí sa hľadať dodávateľa, ktorý Vám zariadi všetko – od poradenstva pri výbere pozemku, projektu rodinného domu, spôsobu financovania, cez kompletnú projektovú prípravu diela, inžiniering stavby (stavebné povolenie, kolaudácia), ako aj realizáciu celej stavby domu na kľúč či rekonštrukcie.

 

Stavebná firma ekonoDOM s.r.o.

Ak chcete postaviť nový dom v Nitrianskom regióne, prípadne rekonštruovať či zatepliť starší dom, na činnosti súvisiace s výstavbou alebo prestavbou si môžete zvoliť ako partnera stavebnú firmu ekonoDOM. Firma ekonoDOM s.r.o. Vám ponúka možnosť stavby rodinného domu na kľúč. Samozrejmosťou je vysoká výkonnosť, znalosť najnovších technologických trendov a kvalita prevedenia za rozumnú cenu v rámci hesla „bývať kvalitne za menej peňazí nie je utópia“. Kliknite si na www.ekonodom.sk a pozrite, čo všetko vám firma ekonoDOM vie ponúknuť.