...domy s pevným základom, teplým kabátom a dobrým klobúkom... ...ekonoDOM...

Poradňa

Táto podstránka vznikla s ceľom poradiť Vám ohľadom Vašej stavby a vecí s ňou spojenými. Ak máte nejakú otázku skúste ju položiť nám, ak to bude v našich schopnostiach radi poradíme. V prípade nevhodného obsahu príspevkov si vyhradzujeme právo cenzúry obsahu.

Otázky a odpovede

Re:Kde staviate

ekonoDOM 28.11.2013
Dobrý deň,
staviame aj v okrese Trnava, cena domov uvedených v ponuke je pevná, bez príplatkov za vzdialenosť.

Re:Re:Kde staviate

ekonoDOM s.r.o. 19.02.2018
Táto informácia už nie je aktuálna, uplatňujú sa aj príplatky za vzdialenosť.

kolaudácia

otto 03.10.2013
Budú sa musieť od r.2014 ku kolaudácii prikladať faktúry a doklady o zakúpení st. materiálu a prácach?

Re:kolaudácia

Peter 08.10.2013
Dobrý deň.

V súčasnosti platná legislatíva predkladanie Vami uvedených dokladov nevyžaduje. V medzirezortom pripomienkovaní je návrh nového stavebného zákona, v ktorom je v § 150 ods. 5 uvedené, že stavebný úrad konanie preruší ak je potrebné preskúmať doklady o nadobudnutí stavebných výrobkov a zabezpečenia stavebných prác.

Podľa vyššie uvedeného nebude táto povinnosť automatická ale bude na posúdení stavebného úradu či si takéto doklady v odôvodnených prípadoch vyžiada.

Ešte je potrebné potrebné poznamenať, že kým je zákon vyhlásený v zbierke prejde rôznymi stupňami posudzovania takže predmetné ustanovenie sa môže zmeniť.

referencie

Michal 18.01.2013
Dobry den. Poprosim Vas zaslat referencie Vasich stavieb+ kontakty majitelov stavieb na mail aby som sa mohol poinformovat ako boli spokojny s postupom /kvalitou vystavby.Vopred dakujem.

Re:referencie

ekonoDOM 25.01.2013
Dobrý deň,
poprosím Vás o zažiadanie a zaslanie Vašich kontaktných údajov na mailovú adresu, ekonodom@ekonodom.sk.

Cena projektu

K.M. 24.05.2012
Sú v cene katalógového projektu započítané aj ceny prípojok? Ak nie kolko stojí doprojektovanie?

Re:Cena projektu

ekonoDOM 05.06.2012
Dobrý deň,
Každý stavebný pozemok má svoje špecifické vlastnosti čiže aj originálne riešenie osadenia stavby a prípojok, z čoho vyplýva že ich nie je možné zahrnúť do katalógového projektu.
Cena doprojektovania osadenia a pripojenia stavby na siete je veľmi individuálna, no spravidla sa pohybuje v rozpätí 400-800€.

rosenie stien

Peter Božík 26.04.2012
Aké zateplenie je treba aby sa nerosili steny?

Re:rosenie stien

ekonodom 28.04.2012
Dobrý deň,
Vzduch okolo nás má určitú relatívnu vlhkosť, v závislosti od jeho teploty dokáže prijať len určité množstvo vody. V podstate platí čím vyššia tepota tým viac vody je vzduch schopný prijať a naopak.
Aby sme to pochopili na praktickom príklade v zime keď vonku vydýchnete vzduch vydychujete viditelnú paru, pretože okolitý vzduch nie je schopný prijať tolko vody koľko obsahuje náš výdych. Voda ktorú chladný vzduch už nedokáže udržať sa ochladením vyzráža.
Fenomén rosenia stien sa vyskytuje v zimnom období, keď sú rozdiely teplot medzi interiérom a exteriérom vyššie. Vo vnútri dýchame, varíme a teplejší vzduch vo vnutri túto vodu absorbuje do seba. Relatívna vlhkosť je teda vo vnútri vyšia ako vonku. Ak sú na stavbe zle vyriešené detaily (netesnosť stavebných otvorov, či konštrukcia s nedostatočnou hrúbkou a tepelným odporom)vzduch sa od nich ochladzuje, čo znižuje jeho schopnosť udržať vodu a tá kondenzuje na konštrukcií. Takto vznikajú zarosené steny, často v okolí rámov okien, vencov či okenných prekladov.

Riešením je kvalitné riešenie detailov styku rámov okien a steny, ako aj zateplenie a vytlačenie rosného bodu mimo konštrukcie steny. Takto dokážeme zamedziť problémom so zrážaním vody na obvodovej konštrukcií či v nej. Samozrejme do rovnice vstupujú aj ďalšie faktory, napríklad produkcia vlhkosti v domácnosti, pretože vzduch nedokáže prímať vodu donekonečna. Pravidelným vetraním však dokážeme vytvoriť rovnováhu.

Z uvedeného vyplýva, že potrebujete budovu zatepliť či doriešiť problém s tesnosťou okien. Na konkrétne riešenie problému však treba vedieť kde vlhkosť vzniká, aká je hrúbka steny, materiál steny, či aká je vzduchotesnosť otvorov.

Cenová ponuka

Ivan 20.03.2012
Chcem si dať naceniť výstavbu domu na kľúč vašou firmou, aké podklady k tomu potrebujete?

Re:Cenová ponuka

ekonodom 22.03.2012
minimálny rozsah:
výkaz výmer, technická správa, pôdorysy (podlaží, základov a krovu), rezy a pohľady z výkresov architektúry

ideálny rozsah:
pridajte k minimálnemu rozsahu pôdorysy remesiel (voda, elektro, plyn, vzduchotechnika, a pod.)

dotaz

Lucia 15.03.2012
Kde by sme mohli vidieť vaše stavby?

Re:dotaz

ekonodom 19.03.2012
V Nitre napríklad na Jaskyňovej či H. Meličkovej.

Referencie?

Martin 15.03.2012
Dobry den,
chcem sa spytat, kde najdem nejake referencie k Vasej spolocnosti?
Dakujem, Martin.
<< 1 | 2 | 3 >>